Siinkohal tõmbaks hea paralleeli langevarjundusega. Paljudel inimestel on kinnisidee hüpata lennukist välja, saada linnuke kirja enda jaoks. Esimese hüppe sooritanutest jäävad õhuspordiga tegelema vaid üksikud. Linnuke on ju kirjas... 

Olgu siis langevarju või paraplaani puhul, meie soovitame esimese sammuna pigem tandemlendu, sest kogenud piloot suudab teile palju enam elamust pakkuda kui te ise oma esimesi lende tehes suudaksite. Kui tekib jätkuv huvi, võib alati mõelda koolitusele ja iseseisvatele lendudele – pärast tandemit on siis juba kindlasti lihtsam.

Tandemlende teeme tiibvarjudega õhkuvintsimise meetodil, reisijalt eeldatakse võimekust teha nii stardis kui maandumisel mõned jooksusammud. Vabalennu tandemis ei ole teil mingit müra, see ongi linnuna lendamine – pealegi veel mugavas, lausa tugitooli meenutavas istmes. (Vt videot siit.)

Olenevalt lennuhuvilise soovidest võib olla tegu nii rahuliku maastiku vaatlemisega kui akrobaatiliselt kiirete manöövritega – tuleb vaid lennu ajal õhus öelda piloodile, mida soovite. Kindlasti ei tehta kiireid pöördeid inimesele, kes seda ei taha!

Lennu kestvuseks on tavaliselt kuni 10 minutit ja maapinnast tõustakse ca 400 meetri kõrgusele. Kiired pöörded toovad aga oluliselt kiiremini maapinnale, kuid seda soovijal on kindlasti palju enam elamust, just nagu ameerika mägedes. Teinekord võib olla tegu ka oluliselt pikema ja kõrgema lennuga, kuid seda ei saa kunagi ette lubada, meie ilmastiku tõttu. Tandemlend toimub üksnes sobivate ilmastikutingimuste korral – kuiva, sademeteta ilmaga (nii suvel kui talvel) ning ühtlase tuulega kuni 5 m/s.

Noorim meil lennanu on 4-aastane, olemegi väga suuresti keskendunud tandemlendudele lastega ja selleks on meil soetatud spetsiaalne tandemvari (kergemate reisijate jaoks peab olema väiksem vari).
Teiselt poolt, vanim reisija on olnud 70+ ja raskeim 120+. Oleme teinud tandemeid ka liikumispuudega inimestele, kuid see vajab eraldi kokkuleppeid ja täiendavat abipersonali.

Tandemlennu kinkepiletit võib saada paberkandjal või skäneeritult, et edastada elamuslik kingitus. Lisaks võib tellida ka videosalvestuse.

Lennubaas.ee hoonekompleksi kasutajatele on võimalikud erinevad huvilennud. Nt oleme teinud ühes päevas koguni 20 lennuhuvilisele tandemeid, ühes muud õhusporti tutvustava lisategevusega.

Reisija peab nõustuma kõigi Keelutsooni poolt kehtestatud reeglitega tandemlennule (vt teksti siit!) ning allkirjastama need enne lendu kohapeal. (Kui lendama tuleb laps, kelle vanem pole kohal, siis peavad need reeglid olema eelnevalt allkirjastatud ning välja prindituna kaasa võetud.)

Lennud toimuvad reeglina nädalavahetustel, gruppidele kokkuleppel ka muudel aegadel.
Ära unusta piletit lennule tulles kaasa võtta!
Kui on tellitud videosalvestus, tuleks kaasa võtta oma micro-SD mälukaart, aga selle saab soetada ka kohapeal. 

Tandem
Sitemap
© Keelutsoon
Sargvere küla, Paide vald | keelutsoon [ät] keelutsoon.ee | Mob. 55 63 88 00