Klubi Keelutsoon on keskendunud paraplaanide kui lennuvahendite valdkonna arendamisele Eestis.Jooksvalt saate meie tegemistest kõige rohkem teada läbi FB lehe www.facebook.com/keelutsoon ja väga palju videomaterjali on leitav https://vimeo.com/keelutsoon ning uuemad videod youtube kanalil, ikka keelutsooni nime all.

Paraplaanid jagunevad tavalisteks tiibvarjudeks (ingl. paraglider) millega saab õhku tõusta kas sobivast kõrgest kohast õhuvoolude abil või vintsi kasutades ja motovarjudeks (ingl. powered paraglider, paramotor) mil piloodil on lisaks varjule ka mootor seljas. Mõlemad tüübid esinevad nii soolo (üksinda lendamiseks) kui tandem-versioonis (piloot võtab kaasa reisija).

Paraplaan sobib lennuvahendina enam inimesele, kes tahab viibida maapinnast kõrgemal ja nautida vaadet ning kes ei kiirusta alla tagasi tulekuga. Paraplaan on odavaim lennuvahend, millega täiesti iseseisvalt lennata, olgu siis mägedes vabalennus või meil Eestis mootoriga.
Kas pole tore vaadata viimasel ajal laialt levinud, droonidelt tehtud aerofotosid ja videoid!? - Aga veel toredam on seda kõike vahetult oma silmaga näha...

Lendamisega seotult korraldame mägimatkasid ja lendamise reise teiste riikide mägedesse. Uued piloodid kes Eestis esimesed arvestatavad kogemused ja piloodi tunnistuse omandanud, peaksid esimesel võimalusel tegema ka mingi sellise klubilise reisi kaasa. 

Mägedesse reisile minnes jäetakse mootoriga seadmed muidugi maha. Tavaliselt sõidetakse autoga või tõstukiga sobilikule stardiplatsile üsna lähedale, tavaline lennukomplekt kaalub umbes 10 kg. Päris ekstreemselt kerge lennukomplekt, millega pikale või kõrgele mägimatkale minna kaalub vaid 1,5 kg - see koosneb üksnes ülikergest istmest ja väikesest varjust. Eelduseks on aga, et piloot on erinevates õhuvooludes ja lendamise võtetes kogenud ning julgeb lennata ilma varuvarjuta.

Meie käsutuses on korralik spordikompleks www.lennubaas.ee ning erinev vajalik varustus, saame tänu sellele reaalselt tegutseda aastaringselt.Koolitusele tulles saab jääda ka ööbima, olemas on nii saunad kui erinevad puhkealad. Varustuse hoidmiseks ja hooldamiseks on olemas eraldi hooned. Hoonestu ümber on 4 hektarit muruväljakuid harjutamiseks.

Oma partnerklubide kaudu pakume ka võimalusi huvilendudeks lennukiga, kuumaõhupalliga www.airventures.ee ja langevarjuga www.slk.ee

Vene keeles viib paraplaani koolitusi läbi meie sõprusklubi www.aerosport.ee Keilas ja Kuusiku lennuväljal Raplamaal. Nende kaudu soovitame ka osta motovarju komplekte, kellel selleks huvi.
 

Lennuklubi KEELUTSOON

Lennu, Sargvere küla, Paide vald 72602

keelutsoonkeelutsoon.ee

Mob. 55 63 88 00

Lennuklubi KEELUTSOON

Konto: EE087700771001936334 (LHV Pank)

Registrikood: 80398554